Hakkımızda

As’ART Gallery

 

                As’Art galeri kurucu Aslı ASLAN‘ı, resime olan merakı 2001 yılında üniversite eğitiminde Sanat Tarihi bölümüne yöneltti. 2008 yılında Hacettepe Ünüversitesi Sanat Tarihi bölümünden mezun olan Aslı ASLAN 2012 yılında RC Art Gallery kurucusu Rahmi ÇÖĞENDEZ ile tanışarak asistanlığını yapmaya başladı. Ankara Bilkent Center AVM’ de RC Art Galeri’de 10 yıl boyunca çalışarak tecrübe ve deneyim kazanıp profesyonel çalışma hayatına giriş yaptı.                  

               10 yılın ardından kendi firmasını kurma kararı alan Aslı ASLAN 1 Mart 2021 tarihinde as’Art Galeri ve müzayede firmasını kurup Bilkent Center Avm’ de ki galerisinde kişisel ve karma resim sergilerini yapmaya başlamıştır.

                01 Mart 2024 tarihinden itibaren ANSERA AVM'de as'ART Galeri ve Müzayede Evi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.              

               Firmanın kurulduğu zamandan bugüne 100 ün üzerinde online ve salon müzayedesi yapılmıştır. As’ART Galeri’de Teymur AĞAOĞLU, Mehmet BABAT, Orhan GÜREL, Efgan BEYAZ ve Salim BAŞYİĞİT gibi ünlü ressamların bulunduğu 100 den fazla sanatçıyla çalışmaktadır.

               Sanat ile içiçe olmayı mutluluk kaynağı olarak gören as’ART Gallery bu mutluluğun herkese yayılması için müzayedeler, sergiler ve çeşitli sanat organizasyonları ile yoluna devam etmektedir.